1. 10. 2018

Poznatky z cest

Po mnoha cestách po různých zákoutích naší planety, jsem se rozhodl podělit se o své zážitky, radosti a záludnosti současného světa, s ostatními fandy cestování. Nahlédněte do krajin, kde mají zcela jiné starosti a potřeby, než my evropané, určitě zde najdete něco, co Vás osloví. Tento webík je zároveň zápisník z cest, díky rozvíjejícímu se internetu, mohu do něho přispívat i z mnohdy exotických krajin. V této kapitole pro Vás připravuji několik tipů, upozornění, či návodů, jak se co nejlépe na Vaší cestu připravit.

TIP 1.

Pro vaše zdraví na BORNEU
Pro cestu na Borneo nepotřebujete žádné povinné očkování. Měli byste ale uvážit fakt, že se ocitnete v exotické zemi s podmínkami, na které váš imunitní systém není připraven. Nejčastějšími nemocemi, které se na Borneu vyskytují, jsou žloutenka typu A a B. Dalšími riziky je pak tetanus, břišní tyfus nebo japonská encefalitida.

Borneo je malarickou oblastí, proto se doporučuje brát antimalarika. Věnujte i větší pozornost ochraně proti komářímu bodnutí. Právě ti přenášejí malárii a také velice nebezpečnou horečku dengue. Noste dlouhé rukávy a nohavice! Před pár druhy jedovatých hadů vás alespoň trochu ochrání vhodná vysoká obuv a zvýšená opatrnost v travnatém a nepřehledném terénu.

Vraťme se ještě k horečce dengue, o které veřejnost příliš neví. Toto virové onemocnění se přenáší komářím bodnutím. Inkubační doba se pohybuje od 3 do 14 dní. Rozpoznáte-li na sobě její příznaky, jakými jsou např. zvýšená teplota, nevolnost, úporná bolest hlavy, svalů a kloubů, zvracení nebo vyrážka, vyhledejte okamžitě lékaře. Pokud se vám nedostane odborné pomoci, může to skončit až smrtí nakaženého.

 

Zápisky z cest ZDE

Top